Na Šentviško planoto
19. 10. 2022
Zavarovane rastlinske vrste v Krajinskem parku Zgornja Idrijca
18. 11. 2022

Rdeči parki Amerike

MUZEJSKO DRUŠTVO IDRIJA vabi na prestavitev v sliki in besedi RDEČI PARKI AMERIKE

Pred štirimi leti sva s soprogo obiskala ZDA, narodne parke na zahodnem delu te velike države. Veliko je potopisnih in naravoslovnih oddaj na televiziji in objav s fotografijami v raznih revijah. A želela sva to videti v živo. Pot naju je vodila iz Kolorada na zahod do Tihega oceana in nato nazaj do Yellowstona. Tokrat si bomo ogledali kakšna neverjetna čudesa je narava ustvarila v treh zveznih državah: v Koloradu, Utahu in Arizoni.

Toplo vabljeni v  četrtek, 24. novembra  2022, ob 18.00 uri, v prostore Flore Carniolice, na Prešernovi c., ob novi stavbi kompresorske postaje.

Parke nam bo predstavil Matjaž Mazi, navdušen fotograf, popotnik, član Muzejskega društva Idrija.

Vabljeni!