V Piran, Koper in Škocjanski zatok, april 2017
14. 3. 2018
Jantar – dragulji Baltika v Novem mestu, september 2017
14. 3. 2018

Dovje in Mojstrana, raj pod Triglavom ter Planica, junij 2017

Za devetimi gorami in prav toliko vodami ležijo Dovje, vas pravljičnih fasad. Od ene do druge nas je s pripovedjo vodil pravljičar Bukovnik.  V Mojstrani smo se ustavili na Trgu olimpijcev. V Planici smo si ogledali Nordijski center, spoznali vetrovnik in se s sedežnico vzdignili na vrh letalnice. Dan smo zaključili v urejeni gorenjski vasici Podkorenu, kjer smo se poklonili pogumu braniteljev meje z Italijo, ki so z bojem dosegli umik italijanskih čet do Bele Peči. Na stavbi nekdanje pošte je spominska plošča angleškemu kemiku in fiziku. Sir Humphry Davy se je namreč na svojih potovanjih po Slovenskem posebej rad vračal v Podkoren.