Predstavitev v sliki in besedi Južna Afrika
Leto 2023 v občini Idrija razglašeno za Scopolijevo leto
17. 4. 2023

Z nami na Dvorec Visoko

MUZEJSKO DRUŠTVO IDRIJA vas vabi na obisk Dvorca Visoko v Poljanski dolini, v petek 31. marca 2023.

Vlada Republike Slovenije je na pobudo Ministrstva za kulturo leto 2023 razglasila za leto pisatelja Ivana Tavčarja – glasnika Poljanske doline in enega največjih pripovednikov 19. stoletja. Širši slovenski javnosti je dobro poznan kot plodovit pisatelj novel, črtic, povesti in romanov, v katerih je prikazoval predvsem življenje v rodni Poljanski dolini. Le kdo ne pozna njegove povesti Cvetje v jeseni.

Na dvorcu Visoko nas bo sprejel sam Ivan Tavčar, ogledali si bomo njihove zbirke, prisluhnili igranemu prizoru Visoška kronika in na koncu bo tudi zadišalo iz njihove kuhinje
Prispevek za program in prevoz je 22 evrov na osebo.

Prijave sprejemamo do četrtka 30. marca na elektronski naslov ankavon1@gmail.com ali telefon številka 051 440 667 – Anka Rudolf.

Toplo vabljeni na obisk Tavčarjevega doma v petek, 31. marca 2023. Odhod s parkirišča nad Sparom bo ob 15. uri