Javornik, geološko – botanična ekskurzija, julij 2016
2. 3. 2017
Predstavitev in ogled starih žgalnic, oktober 2016
2. 3. 2017

Spoznajmo Idrijske Krnice, domoznanski izlet, september 2016

Na prireditvenem prostoru v Pancali smo se seznanili z delovanjem TD v Krnicah. Pravi biser planote je cerkvica svetega Florijana, stisnjena ob rob gozda. Ob vhodu v cerkvico je upodobljen sveti Florijan, v prezbiteriju pa Devica Marija z Jezusom in sveta Joahim ter Ana, ki poosebljata zakonsko in družinsko srečo, zato je svetišče priljubljen kraj za poroke. Cerkev je pogosto tudi cilj romarske poti, združene s panoramskim izletom ali sprehodom. Na razglednem Markovem griču smo uživali v pogledu na zelene nižje vzpetine, nad katerimi so v nebo kipele naše gore. Na kmetiji Na hribu smo se povzpeli na razgledno točko, se spoznali s kipom sv. Jožefa, ki so ga domači postavili na vrh vodnjaka. Sledil je ogled kmetije Kenda. Na ekološki kmetiji U Pstat smo videli primer kmetovanja po starem in izdelavo sira. Za konec izleta smo V rajd ob spomeniku iz NOB slišali, koliko gorja je povzročila vojna.