Ogled prodišča na Lajštu
10. 5. 2022
Krnice – sončni greben nad Idrijco in Kanomljico
1. 6. 2022

Razstava slik Rafaela Trpina

MUZEJSKO DRUŠTVO IDRIJA vabi ljubitelje narave na R A Z S T A V O slik akademskega slikarja RAFAELA TERPINA CVETJE IZ RAFKOVIH LOGOV kobulnice, krvomočnice, grebenuše, mlečki, volčini in lan.… V sredo, 25. maja 2022, ob 18. uri na Prešernovo ulico v Idriji (nekdanja reševalna postaja), v razstavne prostore »Flore Carniolice«.

Na razstavi si bo mogoče ogledati slike rož akademskega slikarja Rafaela Terpina, ki je po upokojitvi začel zavzeto slikati rastline iz bližnjih in tudi bolj oddaljenih krajev. V letošnjem letu se v razstavi posveča kobulnicam, krvomočnicam, grebenušam, mlečkom, volčinom in lanu. Vsako sliko je opremil s slovenskim in latinskim imenom, datumom, ko je bila slikana in krajem, kjer jo je slikar našel. Na otvoritvi bo rastline predstavil kar avtor sam.

Muzejsko društvo Idrija in botanična skupina Pumparki se veselimo srečanja