V mesto ujeta narava, pomen zelene infrastrukture
22. 4. 2022
Razstava slik Rafaela Trpina
11. 5. 2022

Ogled prodišča na Lajštu

MUZEJSKO DRUŠTVO IDRIJA VABI NA ZANIMIV OGLED PRODIŠČA NA LAJŠTU IN BOTANIČNE POSEBNOSTI V BLIŽNJI OKOLICI v soboto, 14. 5. 2022. Zbirno mesto: parkirišče Barbare nad trgovino Spar ob 8.45 ali na Lajštu okrog 9. ure.

Prodišča na Lajštu nam razkrivajo pisani kamninski svet Zgornje Idrijce. Ponujajo nam vpogled v več sto milijonov let geološke zgodovine. Tu bomo našli različne barvite prodnike – apnence, dolomite, peščenjake, konglomerate in vulkanske kamnine. Za vse vedoželjne bo z nami geolog dr. Jože Čar, ki nam bo odkrival zgodbe nastanka najdenih kamnin. Z našimi botaniki (Pumparki) se bomo na kratko prehodili ob Idrijci in Belci, in spoznali tudi nekaj redkih rastlin.

Z nami bo tudi inženir gozdarstva Gregor Koželj, ki nam bo razkril zanimivosti gozda v okolici Lajšta.

V primeru slabega vremena bo izlet odpadel.

Informacije: Martina Peljhan, 041 379 036 ali muzejskodrustvo.idrija@gmail.com

VABLJENI.