Slikovna pripoved Življenska pustolovščina
12. 5. 2023
Vabilo na praznovanje 300-letnice rojstva polihistorja Joannesa Antoniusa Scopolija
25. 5. 2023

Razstava: S Scopolijem po idrijskih hribih

MUZEJSKO DRUŠTVO IDRIJA vabi ljubitelje narave na R A Z S T A V O slik akademskega slikarja RAFAELA TERPINA S SCOPOLIJEM PO IDRIJSKIH HRIBIH v torek, 23. maja 2023, ob 18. uri na Prešernovo ulico v Idriji, v razstavne prostore »Flore Carniolice«.

Razstava govori o rastlinah in gobah, ki jih je Scopoli prvi našel, prvi pravilno opisal ali se po njem imenujejo. Od izdaje prve Kranjske flore (1760) je preteklo 263 let. Prav dražljivo in tudi vzpodbudno je videti kaj od takratnih rastlin in gob se še danes najde po hribih okrog Idrije. Kar dosti jih je. Vsega le nismo zastrupili. Se zavedamo kakšno silno moč ima mati narava?

Muzejsko društvo Idrija in botanična skupina Pumparki se veselimo  srečanja!