Vabilo na Martinov izlet
13. 11. 2017
V Pečnik in na Vrsnik, oktober 2017
30. 11. 2017

Predavanje Iz življenja gob

Muzejsko društvo Idrija vas vabi, v  četrtek, 23. novembra 2017, ob 18.00 uri, v prizivnico Antonijevega rova na predavanje Iz življenja gob. 

Skrivnostno življenje gob poteka za razliko od življenja rastlin brez klorofila in fotosinteze. V naravi imajo glive zelo pomembno vlogo kot razkrojevalci odmrlih rastlinskih in živalskih snovi, kot nepogrešljivi partnerji rastlin, zlasti gozdnega drevja. So pa tudi nadležni zajedavci rastlin, živali in človeka.

O tem in še več nam bo predaval Gabrijel Seljak, magister agronomskih znanosti. Zaradi dobrega poznavanja gob mu je Mikološka zveza Slovenije podelila naziv ‘Determinator mentor’. Zelo uspešen pa je tudi pri znanstvenem raziskovanju žuželk. 

Prisrčno vabljeni!