Orehovska grapa, junij 2018
1. 7. 2018
Vipavske Mlake, junij 2018
6. 7. 2018

Jelenk, junij 2018

Tudi v letu 2018 je v mesecu maju in juniju potekal Teden evropskih Geoparkov s številnimi zanimivimi dogodki. Muzejsko društvo Idrija,  Zgodovinsko društvo Rapalska meja in Turistično društvo Idrijske Krnice so 10. junija 2018 pripravili pohod po Krniški planoti.

Pisana skupina domačinov in prišlekov se je zbrala v vaškem prireditvenem prostoru v Pancali. Sprehodili smo se po pisanih travnikih Krniške planote do najvišjega vrha Jelenka. Ob poti smo posebno pozornost posvetili zgrajenim in nedokončanim objektom, ki so jih tu za namestitev pehotnih in topniških enot zgradili Italijani v pripravah na drugo svetovno vojno. Nekaj utrdb smo si ogledali tudi od znotraj.

Seveda smo ob poti pozdravili vse cvetoče rožice, ki jih je ta trenutek res veliko. Obnovili smo zgodbo, zakaj je Jelenk tudi kraljeva gora, zasluga gre kraljevemu obisku, ki ga je v Robe zvabil Idrijski jeglič.  Nič manj niso bili mikavni razgledi, saj nam jih planota dvignjena nad Kanomljico in Idrijco nudi obilo.