Dan zvončkov
12. 2. 2024
Paracelsus in Idrija
27. 2. 2024

IRAN- dežela raznolikosti in izjemnih ljudi

MUZEJSKO DRUŠTVO IDRIJA vabi na prestavitev v sliki in besedi IRAN- dežela raznolikosti in izjemnih ljudi.

Naslov je skrivnosten da buri radovednost. Avtorja Antje in Tomaž Bizjak sta potovala po Iranu. Posnetke in vtise s potovanja nama bosta predstavila v torek, 27. februarja 2024, ob 18.00 v dnevni sobi Pr’Golitu

Iran – beseda, ki vzbuja številna mnenja, različne konotacije in tudi precejšnjo radovednost. Ko se pojavi v medijih, se ta država večinoma povezuje z ekstremnimi situacijami in dejanji. In pojavi se občutek nelagodja. Tudi Antje in jaz sva svoje potovanje začela z nekoliko mešanimi občutki. Toda na poti skozi nekdanjo Perzijo se je začel porajati zelo večplasten in barvit mozaik. Pridružite se nama na potopisnem predavanju o Iranu, da vam pokaževa najino sliko te izjemno lepe države in njenih ljudi.