Spominski večer ob 200-letnici Deželnega muzeja za Kranjsko
10. 3. 2022
Vabilo na Občni zbor Muzejskega društva Idrija
30. 3. 2022

Vznemirljivi svet s prostim očesom komaj vidnih žuželk

MUZEJSKO DRUŠTVO IDRIJA vabi na prestavitev v sliki in besedi VZNEMIRLJIV SVET S PROSTIM OČESOM KOMAJ VIDNIH ŽUŽELK.

Naslov je dovolj skrivnosten da buri radovednost. Avtor je iz svojega bogatega izkustva in obsežne lastne zbirke fotografij žuželk ustvaril predstavitev, na katero vas vljudno vabimov torek, 5. aprila 2022, ob 18.00 uri, v prostore Flore Carniolice, na Prešernovi c., ob novi stavbi kompresorske postaje.

Gabrijel Seljak, magister agronomskih znanosti, je botaniki posvetil in še posveča precej časa. Privlači ga tudi zanimiv svet gob. Ima naziv determinator mentor, kar je najvišja stopnja usposobljenosti za določanje gob. Je soavtor knjige Naše gobje bogastvo, v letu 2017 je imel za naše društvo predavanje Iz življenja gob. Zadnjih 25 let se poglobljeno ukvarja z žuželkami in o tem tudi veliko publicira v domačih in tujih časopisih.

Vabljeni.