Novoletno srečanje
Kramljanje o kulturni dediščini z Zorkom Bajcem
8. 3. 2018

Vabljeni na izlet v Ljubljano, Domžale in Komendo

Zopet mineva leto od zadnjega osmo februarskega izleta, vendar smo ga morali prestaviti na 10.februar zaradi tehničnih težav.

Letos se bomo najprej odpravili v Ljubljano in si pod vodstvom g .Mihe Valanta ogledali retrospektivno razstavo Marija Preglja (1913-1967) v Moderni galeriji. Na ogled je postavljenih približno 300 del v vseh medijih v katerih se je umetniško izražal (slikarstvo, risba, grafika, knjižna ilustracija in monumentalni stenski mozaiki).

Pot bomo nadaljevali do Domžal in si ogledali Slamnikarski muzej, kjer nam bodo predstavili vse faze izdelave slamnika od pletenja slame do šivanja.

Pa malo »Vlastine« malice se nam bo tudi prileglo, kajne?!

Nazadnje pa se zapeljemo še do Komende,tam kjer menim, da nam bo članica Turističnega društva Komenda ga. Katja veliko povedala o svojem kraju.

Ogledali si bomo baročno cerkev sv. Petra z enim najlepšim lesenim baročnim oltarjem na Slovenskem, zvedeli kaj o skrbniku komende Petru Pavlu Glavarju (malo pa ga že poznamo, ali ne?), o Ivanu Selanu (kmet in kartograf samouk) in še veliko drugega.

Na bližnjem hribčku pa je Planinski dom, kjer nam bodo pripravili pozno kosilo.

Do njega se bomo pripeljali! Potem pa veselo proti domu.

Cena izleta je 28,00 €: vožnja, zavarovanje in vodenja.
Cena kosila je 12.00 Є.

Odhod avtobusa iz Cerkna ob 7.30 uri in s postaje v Idriji ob 8. uri.

Prijave bomo zbirali v torek, 6. 2. 2018, od 9.00 do 10.00 ure na telefonu 05 37 23 180.

PRIJAZNO VABLJENI!