Letni časi v Scopolijevem vrtu
8. 12. 2021
Spominski večer ob 200-letnici Deželnega muzeja za Kranjsko
10. 3. 2022

Slikarsko-filatelistična razstava Rafaela Terpina in Vojka Rejca

Mestna knjižnica Idrija in Muzejsko društvo Idrija vas vabita na odprtje slikarsko-filatelistične razstave Rafaela Terpina in Vojka Rejca ZNANILKE POMLADI v sredo, 16. marca 2022, ob 18. uri v Galeriji Magazin.

Zbirka upodobljenih rastlin Rafaela Terpina je začela nastajati leta 2003, zbirka gob pa 2008. Rastline (rože) so zajete iz več slovenskih pokrajin (Alpe, Idrijsko, Tolminsko, Cerkljansko, Kras, slovenska Istra, Dolenjska …), medtem ko so gobe pretežno z idrijskega konca. Pisano bogastvo prebujajoče se pomladi je predstavljeno na 1286 znamkah, 190 razglednicah, voščilnicah, ovitkih prvega dne, maksimum karticah, dopisnicah in fotografijah, zbranih iz 82 držav. Že bežen pogled v vitrine razkrije podobnost med razstavljenimi znamkami Vojka Rejca in umetniškimi upodobitvami pomladnega cvetja Rafaela Terpina. Avtorji osnutkov prikazanih znamk so umetniki z vseh koncev sveta, seveda vsak s svojim pogledom na rastlinski svet. Zato so upodobitve cvetja tako raznolike. Tokratna razstava povezuje filatelijo, botaniko in slikarstvo. Na pragu pomladi 2022 je prikazano zbirateljsko delo nedvomno nov, svež in skrajno kulturen dogodek. (R. Terpin in V. Rejc)

Razstava bo na ogled do vključno 30. marca 2022 od ponedeljka do petka med 16. in 19. uro