Vrsnik,Pečnik, oktober 2018
4. 11. 2018
Spominski večer ob 100-letnici smrti Ivana Cankarja
3. 12. 2018

Predstavitev knjige Kolo sreče avtorice Alenke Veber Rihtarjeve

V evropskem letu kulturne dediščine vas vabimo na predstavitev prvenca Alenke Veber Rihtarjeve KOLO SREČE – 67 BABJEPOLSKIH IVERI v sredo, 21. novembra 2018, ob 18. uri
v pritličnem prostoru Mestne knjižnice in čitalnice Idrija.

Alenka Veber je svoje misli več let zapisovala za oddajo na prvem programu Radia Slovenija, zdaj pa so kot utrinki sreče nanizani v knjigo. Iz njih veje vonj po nekem drugem času, tistem, ki sicer še obstaja, a ga nove generacije težko – če sploh še – vidijo in prepoznajo. Alenkine besede prebujajo v bralcu okus po materinem kruhu, po toplini domače krušne peči, po sladkobi medu iz sosedovega čebelnjaka, po belih ajdovih poljih jeseni, po kragulju, ki je kot strela priletel z neba in ukradel kokoš, po domačem Babnem Polju, kjer je življenje »hudo mlelo ljudi in jih še melje« …
(Martin Lisec, spremna beseda h knjigi)

»Življenje ni nekaj, ampak priložnost za nekaj!« (Viktor Frankl)

Izročilo preteklosti – izziv sedanjosti – za upanje prihodnosti

Vabljeni