Nace ima dolge tace
20. 3. 2019
Razstava slik Rafaela Trpina
9. 5. 2019

Predavanje MALTA IN MALTEŠKI VITEZI

MUZEJSKO DRUŠTVO IDRIJA vabi na predavanje MATJAŽA MAZIJA MALTA IN MALTEŠKI VITEZI.

Predavanje bo v petek, 29. marca 2019, ob 18. uri, v prostorih Flore Carniolice, na Prešernovi ulici v Idriji (bivša reševalna postaja).

Kaj povezuje Maribor, Jeruzalem, Polzelo, Rim, Rodos in Valetto? Verjetno bi našli veliko splošnih povezav, zanimiva pa je mreža, ki so jo spletli malteški vitezi, ne samo med temi mesti, ampak praktično po celem svetu. Tokrat si za izhodišče potepanja po svetu izberemo Malto, ki je najmanjša država v Evropski uniji, vendar ima zaradi svojega položaja v Sredozemlju še kako bogato preteklost. Sosedstvo Bližnjega vzhoda, Afrike, Italije je napisalo vrsto neverjetnih zgodb skozi 7000 let dolgo zgodovino. Med kratkim potovanjem po Malti pa nas bodo spremljali ivanovci, pripadniki viteškega reda sv. Janeza Krstnika, ki so tudi igrali pomembno vlogo v enem delu malteške zgodovine. 

VLJUDNO VABLJENI!