Razstava Tinke Gantar – Hvalnica naravi
26. 2. 2019
Predavanje MALTA IN MALTEŠKI VITEZI
22. 3. 2019

Nace ima dolge tace

Vabimo vas na predstavitev nove dopolnjene izdaje knjige Franca Černigoja in Silve Karim NACE IMA DOLGE TACE, v sredo, 27. marca 2019, ob 18. uri v Galeriji Magazin.

Knjiga ljudskih pesmic, izštevank, nagajivk, ugank, spraševank in molitvic Nace ima dolge tace je ena najbolj znanih knjig za predšolske in šolske otroke ter njihove starše. Gradivo zanjo je bilo zbrano na območju Gore in gornje Vipavske doline pod mentorstvom učitelja materinščine, pesnika, pisatelja in zbiratelja ljudskega blaga Franca Černigoja, nove ilustracije pa so delo Silve Karim, ki je ilustrirala tudi prvo izdajo. Za dopolnjeni ponatis je poskrbela Lavričeva knjižnica Ajdovščina.

Na predstavitvi bo poleg avtorja in ilustratorke nastopila gledališka in folklorna skupina učencev OŠ Otlica pod mentorstvom Ivice Vidmar in Tanje Krapež. Povezovalka bo Sanda Hajn.

Prisrčno vabljeni!