Poletni_gorski_travniki_05
Poletni gorski travniki, 2013
4. 3. 2017
Gorsko_cvetje_01
Razstava gorsko cvetje, april 2015
4. 3. 2017

Podobe gob, 2014

Upodobitev_gob_02

Muzejsko društvo Idrija in Mestna knjižnica in čitalnica Idrija sta 25. septembra 2014 v galeriji nad mestno knjižnico v Idriji pripravila razstavo Podobe gob akademskega slikarja Rafaela Terpina. Gobe je predstavil velik poznavalec gob Jože Kosec.

Z izbranimi besedami je razstavo odprla profesorica Marija Bavdaž: » Z razstavo je predstavljen delček novega bogatega niza podob, ki dokumentirajo čudovita bitja iz naših gozdov – GOBE. Gobe so svatovske svečanosti gliv. Našim očem neopazno, prepletajoče se nitasto tkivo živi pod zemljo v tesni povezavi s koreninjem tako drevesnih velikanov kot mladjem in zelmi v nižjih slojih gozdnega sestava. Ko glive tako rekoč čudežno čez noč poženejo svoje »gobe« – plodišča – iz tal, izročijo svoje trose vodi in vetru; ta dva jih raznašata ne le po širjavah prostora, ampak tudi po razsežnostih časa. Neštete vrste gliv so namreč poleg alg med najstarejšimi bitji na našem planetu.