Poletni gorski travniki, 2013
4. 3. 2017
Razstava gorsko cvetje, april 2015
4. 3. 2017

Podobe gob, 2014

Muzejsko društvo Idrija in Mestna knjižnica in čitalnica Idrija sta 25. septembra 2014 v galeriji nad mestno knjižnico v Idriji pripravila razstavo Podobe gob akademskega slikarja Rafaela Terpina. Gobe je predstavil velik poznavalec gob Jože Kosec.

Z izbranimi besedami je razstavo odprla profesorica Marija Bavdaž: » Z razstavo je predstavljen delček novega bogatega niza podob, ki dokumentirajo čudovita bitja iz naših gozdov – GOBE. Gobe so svatovske svečanosti gliv. Našim očem neopazno, prepletajoče se nitasto tkivo živi pod zemljo v tesni povezavi s koreninjem tako drevesnih velikanov kot mladjem in zelmi v nižjih slojih gozdnega sestava. Ko glive tako rekoč čudežno čez noč poženejo svoje »gobe« – plodišča – iz tal, izročijo svoje trose vodi in vetru; ta dva jih raznašata ne le po širjavah prostora, ampak tudi po razsežnostih časa. Neštete vrste gliv so namreč poleg alg med najstarejšimi bitji na našem planetu.