Wraberjev dan 2014 v Idriji – srečanje Botaničnega društva Slovenije
27. 3. 2017
Izlet na Sveto Goro, grad Kromberk in Goče
30. 3. 2017

Mednarodni posvet o Rapalski meji

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muzejsko društvo Idrija in Mestni muzej Idrija sta ob 95. letnici podpisa rapalske pogodbe pripravila posvet z naslovom Konfini in utrdbe. Predavatelji so bili domači in tuji strokovnjaki. Posvet sta pripravili in vodili Marija Terpin, kustosinja Mestnega muzeja Idrija, in Anka Vončina, članica Muzejskega društva Idrija.

Sodelujoči so predstavili dogajanja okrog določitve meje in njene postavitve na Idrijsko-Cerkljanskem, nadzor, življenje in pripetljaje ob sami meji, arhivsko gradivo iz tistega časa, takratno življenje rudnika, vlogo duhovništva na Goriškem, kako je bilo z mejo po kapitulaciji Italije ter o njeni dediščini.

Posvet je bil soboto, 14. novembra 2015, na gradu Gewerkenegg v Idriji.