Vabimo vas na Občni zbor Muzejskega društva Idrija
21. 3. 2018
V Ljubljano, Domžale in Komendo, februar 2018
4. 4. 2018

Kramljanje o kulturni dediščini z Zorkom Bajcem

V letu evropske kulturne dediščine smo v Galeriji Magazin v sredo, 14. marca 2018, v sodelovanju z Mestno knjižnico in čitalnico Idrija in z Gimnazijo Jurija Vege Idrija gostili Zorka Bajca, župnika v Piranu, pa tudi avtorja umetniških fotografij, raziskovalca, popotnika in dragocenega skrbnika kulturne dediščine.

V iskrivem pogovoru, skozi čudovite fotografije in v kratkem filmu Svet, ki izginja smo spoznali izjemno toplega in svetovljanskega človeka, ki z različnimi dejavnostmi ohranja spomin na izginjajočo dediščino, mnoge dragocene – sakralne in posvetne – prostore pa odpira kulturi in umetnosti in jih na ta način ohranja nadvse žive. V Idriji, kjer dediščina pogosto spominja na spečo Trnuljčico, je vsaj na ta dan zavel mediteranski duh.

Avtorja fotografij: Primož Grahelj in Branko Podgornik