Na obrobju pekla, november 2018
4. 12. 2018
Spominski večer ob 100–letnici smrti Ivana Cankarja
4. 1. 2019

KOLO SREČE – 67 BABJEPOLSKIH IVERI, november 2018

V novembru, je Muzejsko društvo gostilo predstavitev prvenca Alenke Veber Rihtarjeve v Mestni knjižnici in čitalnici Idrija. Alenka Veber je svoje misli več let zapisovala za oddajo na prvem programu Radia Slovenija, sedaj pa so kot utrinki sreče nanizani v knjigo Kolo sreče – 67 Babjepolskih iveri.

Iz njih veje vonj po nekem drugem času, tistem, ki sicer še obstaja, a ga nove generacije težko – če sploh še – vidijo in prepoznajo. Alenkine besede prebujajo v bralcu okus po materinem kruhu, po toplini domače krušne peči, po sladkobi medu iz sosedovega čebelnjaka, po belih ajdovih poljih, po kragulju, ki je kot strela priletel z neba in ukradel kokoš, po domačem Babnem Polju, kjer je življenje »hudo mlelo ljudi in jih še melje« …