Ljubitelji narave, vabljeni na ogled darov jeseni
9. 9. 2017
Predavanje Drevesa naših gozdov
29. 9. 2017

Vabljeni na predavanje Pomen vode v 500-letni zgodovini rudnika

V ponedeljek, 25. septembra 2017, ob 18.00 vas Muzejsko društvo Idrija in Center za upravljanje z dediščino živega srebra, vabita v prizivnico Antonijevega rova, na predavanje Pomen vode v 500-letni zgodovini rudnika, dr. Jože Čar.

Voda je imela v zgodovini idrijskega rudnika izjemno velik pomen! Več stoletij je bila edini energetski vir in hkrati največji vzrok nesreč, zaradi njenih nenehnih vdorov v rove. Iskanje rešitev je bil velik izziv za idrijske rudarje in osnova za nenehen tehnični napredek rudnika. Tudi naši najpomembnejši ohranjeni rudniški objekti, kot so Rake, Kamšt, Kleyeva črpalka, so povezani z reševanjem rudniških težav z vodo. Vse to nam bo v poljudni obliki pojasnjil predavatelj.

Prisrčno vabljeni!