Leto 2023 v občini Idrija razglašeno za Scopolijevo leto
17. 4. 2023
Scopolia carniolica – najslavnejša med rastlinami
21. 4. 2023

Po Scopolijevih poteh v okolico Idrije

Muzejsko društvo Idrija vas vabi v petek, 28. aprila 2023, ob 15. uri na naravoslovni sprehod Po Scopolijevih poteh v okolico Idrije.

Ob 300-letnici rojstva zdravnika in znanstvenika, ki je na Kranjskem deloval kar petnajst izjemno ustvarjalnih let in v tem času objavil svoja najboljša dela, pripravlja Muzejsko društvo Idrija z drugimi ustanovami pester program. Občinski svet Občine Idrija je na pobudo Botaničnega vrta Univerze v Ljubljani, Prirodoslovnega muzeja Slovenije in Muzejskega društva Idrija, leto 2023 razglasil za SCOPOLIJEVO LETO.

Naš prvi dogodek bo sprehod po Scopolijevih poteh. Dobili se bomo v Podroteji. Čez cigu most se bomo sprehodili na Rake in po cvetlični poti idrijskih naravoslovcev do Kobile. V ostenjih nad Divjim jezerom bomo občudovali kranjski jeglič (Primula carniolica), ki konec aprila privabi marsikaterega občudovalca, ter spoznali nekaj geoloških zanimivosti.

Prisrčno vabljeni! Dobimo se v Podroteji.