Scopolia carniolica – najslavnejša med rastlinami
21. 4. 2023
Slikovna pripoved Življenska pustolovščina
12. 5. 2023

Obisk dvorca Visoko

Vlada Republike Slovenije je na pobudo Ministrstva za kulturo leto 2023 razglasila za leto pisatelja Ivana Tavčarja – glasnika Poljanske doline in enega največjih pripovednikov 19. stoletja. Širši slovenski javnosti je dobro poznan kot plodovit pisatelj novel, črtic, povesti in romanov, v katerih je prikazoval predvsem življenje v rodni Poljanski dolini. Le kdo ne pozna njegove povesti Cvetje v jeseni.

Odpravili smo se na dvorcu Visoko, kjer nas je sprejel sam Ivan Tavčar, ogledali smo si njihove zbirke, prisluhnili igranemu prizoru iz Visoške kronike in županu Občine Gorenja Vas Poljane Milanu Čadežu, kaj vse jim je s pozitivno energijo in predanostju že uspelo postoriti na dvorcu. Na koncu je tudi zadišalo iz njihove črne kuhinje.