Razstava slik Lesne gobe in Scopolijevega vrta
25. 5. 2019
Razstava in delavnica Plodovi jeseni
18. 9. 2019

Geološka ekskurzija Po južnem obrobju Idrije

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PO JUŽNEM OBROBJU IDRIJE  – GEOLOŠKA EKSKURZIJA

Sobota,  1. junij 2019 ob 9.00

Zbirno mesto: Na parkirišču pri Jožefovem jašku

Dr. Jože Čar nas bo tokrat vodil od Jožefovega jaška do Čerina in Polanca, od koder bomo pot nadaljevali do vrha Tičnice in se povzpeli do Babe za Gladkimi skalami. Sledil bo spust po cesti mimo Rup do Pringlna in nato po Rižah nazaj v Idrijo. Ogledali si bomo karbonske kamnine, ki so najstarejše na Idrijskem in spodnjekredne apnence. Poleg kamnin bomo spoznali tudi zgradbo prehojenega ozemlja, za Gladkimi skalami pa še značilnosti idrijskega krasa.

Pohod  bo trajal približno 3 ure. V primeru slabega vremena pohod odpade (oziroma bo prestavljen na teden kasneje).

TEDEN UNESCO GLOBALNEGA GEOPARKA 2019_page-0001 TEDEN UNESCO GLOBALNEGA GEOPARKA 2019_page-0002