Kramljanje o kulturni dediščini z Zorkom Bajcem
31. 3. 2018
Visokogorske rastlinske in živalske vrste
13. 4. 2018

V Ljubljano, Domžale in Komendo, februar 2018

Na Slovenski kulturni praznik je Muzejski klub Cerkno organiziral ekskurzijo v osrednji del naše domovine.  Naš prvi jutranji postanek je bila Moderna galerija v Ljubljani, kjer smo si  pod vodstvom Mihe Valanta ogledali retrospektivno razstavo Marija Preglja (1913-1967).  Na ogled je bilo postavljenih približno 300 del v različnih tehnikah (slikarstvo, risba, grafika, knjižna ilustracija in monumentalni stenski mozaiki).

Pot smo nadaljevali do Domžal in si ogledali Slamnikarski muzej, kjer so nam  predstavili vse faze izdelave slamnika od pletenja slame do šivanja.

Nazadnje pa smo se zapeljali do Komende,kjer smo si ogledali baročno cerkev sv. Petra z enim najlepših lesenih baročnih oltarjem na Slovenskem, marsikaj zanimivega smo izvedeli o skrbniku komende Petru Pavlu Glavarju ter Ivanu Selanu, kmetu in kartografu.