Ogled Livške štorije, Kolovrata, …
12. 6. 2022
Po sledeh odkritja živega srebra
17. 9. 2022

Sprehod po prodiščih Idrijce

Muzejsko društvo Idrija vas vabi v sredo, 21. septembra 2022, ob 16. uri, na sprehod po prodiščih reke Idrijce kjer bomo spoznavali rastlinske priseljenke.

Katere rastline so naše domače in katere so k nam prinesene, je kar težko prepoznati. Mnoge, ki od nekdaj rastejo okrog nas, so pripotovale k nam iz oddaljenih kontinentov. Že tisočletja ljudje potujejo in trgujejo ter tako iz tujih dežel prinašajo okrasne ali koristne sadike. Take prinesenke imenujemo tujerodne vrste. Mnoge izmed njih (koruza, krompir …) pomembno prispevajo k naši blaginji, najdejo pa se tudi take, ki nam povzročajo preglavice. In o teh bo tekla beseda.

Prijave sprejemamo na telefon 051 440 667 Anka Rudolf

Prisrčno vabljeni! Dobimo se pri cigu mostu nasproti Zagoda v sredo 21. septembra ob 16. uri.

Z vami bomo Pumprki z vrst Muzejskega društva