Jantar – dragulji Baltika v Novem mestu, september 2017
14. 3. 2018
Iz življenja gob, november 2017
14. 3. 2018

Od Višnje gore do Dobrniča, november 2017

Višnja Gora je dobila mestne pravice 14 let pred odkritjem Amerike. Slikovito mestno jedro nam je duhovito in izčrpno predstavil g. Groznik, prejemnik nagrade za prostovoljno delo.

Peš smo se vzpeli na Kopanj, osamelec na Radenskem polju. Dviga se 70 m nad vasjo Velika Račna, na vrhu je cerkev, župnišče s spominsko ploščo pesniku Prešernu, v bližnji kašči je spominska soba.

Iz grosupeljske občine smo se odpeljali v trebanjsko, v Dobrnič, naselje v Suhi krajini. Z g. Urošem, skrbnikom spominske sobe 1. kongresa AFŽ smo se spominjali težkih vojnih dni in kongresa, ki je bil v tistem času pravi podvig. Pogledali smo še  v baročno  cerkev sv. Jurija, v kateri sta bila krščena misijonarski škof Friderik Baraga ter nadškof Alojzij Šuštar. V njej so pustili svoj pečat arhitekti  Plečnik, Kvaternik, Valentinčič ter umetniki iz okolice: kipar Progar, slikar Ogrin.