Predstavitev knjige Kolo sreče avtorice Alenke Veber Rihtarjeve
20. 11. 2018
Novoletno srečanje
3. 12. 2018

Spominski večer ob 100-letnici smrti Ivana Cankarja

Muzejsko društvo Idrija, Mestni muzej Idrija in Osnovna šola Idrija Vas v četrtek, 6. decembra 2018, ob 17.00 uri vabimo na grad Gewerkenegg na spominski večer ob 100-letnici smrti Ivana Cankarja z naslovom Iz moje samotne grenke mladosti (Ivan Cankar, maj 1876–december 1918).

“Trdno je stal na lastnih tleh, kljub velikemu hrepenenju. Ni se pustil ukalupljati. Imel je izjemen čut za človeka. Želel je napisati, kar je mislil. Zabaven in obdarjen z neprekosljivim smislom za humor, risanjem, pisanjem pisem; za njim jih je ostalo okoli 1500 in 40 del. Taki ljudje opazijo stvari prej in za vse čase.” Prof. ddr. Igor Grdina

Spomin je potreben kot kruh, kot dobrota.

Idejno zasnovo in scenarij je oblikovala Maruška Trušnovec. Pri izvedbi programa bodo sodelovali učenci Osnovne šole Idrija pod mentorstvom profesorice Jožice Zupančič.

Prisrčno vabljeni na obisk, k večno živemu.