Izlet v Logatec in Planino
3. 11. 2023
Dan zvončkov
12. 2. 2024

Ogenj in voda Amerike

MUZEJSKO DRUŠTVO IDRIJA vabi na prestavitev v sliki in besedi OGENJ IN VODA AMERIKE

Naslov je dovolj skrivnosten da buri radovednost. Avtor Matjaž Mazi je z ženo potoval po ameriških parkih. Posnetke in vtise s potovanja nam bo predstavil v četrtek, 16. novembra 2023, ob 17.00 v dnevni sobi pri Golitu.

Na lanskoletni predstavitvi smo se sprehodili po nenavadnih skalnih strukturah in kanjonih v Koloradu, Utahu in Arizoni.

Letos se bomo pomaknili najprej na zahod v Kalifornijo v vročo Dolino smrti in v enkratni park Yosemite. Občudovali bomo slapove, gore in zelene gozdove. Za konec pa gremo še v najstarejši nacionalni park Yellowstone pogledat vulkanske vrelce in gejzirje, zato ima predavanje naslov Ogenj in voda Amerike. Mimogrede bomo videli tudi zanimiv živalski in rastlinski svet tega dela ZDA.
Vabljeni!