Mednarodni posvet o Rapalski meji
27. 3. 2017
Razstava PRAPROTI NAŠIH GRAP
31. 3. 2017

Izlet na Sveto Goro, grad Kromberk in Goče

Muzejski klub Cerkno je 8. februarja 2017, na slovenski kulturni praznik pripravil izlet na Sveto Goro, grad Kromberk in Goče.

Letos smo se  odpravili  malo bližje, kar po dolini Idrijce, kjer se nad reko Sočo in Solkanom  strmo dviga romarska božja pot na Sveto Goro, visoko 682 metrov. Z gore se romarju odpre slikovit pogled. Na Sveto Goro smo se pripeljali iz Solkana po asfaltirani cesti, ob kateri so postaje križevega pota iz leta 1991.

Pot smo nadaljevali do gradu Kromberk, kjer so nam predstavili občasno razstavo Slovenski begunci s Soške fronte.

Na koncu pa smo se zapeljali še do vasice Goče. Vas je kot celota kulturni spomenik. V hišah iz peščenjaka z mnogimi kamnoseškimi detajli in častitljivimi letnicami, marsikje še kritimi s skrilavci, se skrivajo znamenite goške obokane kleti. Več kot 60 jih je še v vasi, v kateri so nekoč pridelovali kar 54 vinskih sort.