Razstava Drevesa in grmovnice
3. 6. 2020
Drevesa in grmovnice
12. 6. 2020

Čez drn in strn, avtorica Anka Rudolf

Pri založbi Planinske zveze Slovenije je junija izšla knjiga naše vedno zvedave članice  Anke Rudolf  z naslovom Čez drn in strn, ki nam prinaša 18 pripovedi, v katerih se avtorica izkaže kot mojstrica pripovedovanja. V svoji raznolikosti se zgodbe dotikajo domišljije, ki jo vodi Dobro, odkrivanja živosrebrove rude, umetnosti izdelovanja čipk, idrijske kulinarike in življenja rudarske družine ter usodnih potresov in plazov. Skozi pripovedovanje nam  razkriva različne  plati človeške nravi, tako negativne kot so  pohlep po dobičku, izkoriščanje nemočnih ljudi, prekupčevanje z lesom, vojna, na drugi strani pa nam orisuje napore za skupno dobro. Knjigo bogatijo ilustracije akademskega slikarja Jurija Pfeiferja.

Ob izidu knjige je Anka povedala:  »Ne iščem velikih dogodkov, trudim se le čim lepše naslikati prizore iz svoje shrambe. Radost v otroških srcih bralcev mi je plačilo. Osrečuje me možnost, da bom z besedami lahko večno ustvarjala, da bom z njimi vedno v dobri družbi«.

Toplo je priporočam vsem članom v branje.