V Botaničnem vrtu Univerze v Ljubljani odkrili doprsni kip Idrijčanu po rodu Francu Hladniku
20. 8. 2020
Kaj cveti v Scopolijevem vrtu?
31. 8. 2020

Srečanja s predsednikom Pahorjem v Botaničnem vrtu v Ljubljani

V četrtek 20.avgusta je Botanični vrt Univerze v Ljubljani obiskal predsednik države Borut Pahor. Ob tej priložnosti je vodja Botaničnega vrta dr.Jože Bavcon povabil tja tudi delegacijo Muzejskega društva Idrija.

Delegacija v sestavi Tinka Gantar, Ivica Kavčič, Maruška Trušnovec in Rafko Terpin je ob tej priložnosti, skupaj s predsednikom države in vodjem Botaničnega vrta, položila venec k na novo odkritemu kipu idrijskega rojaka Franca Hladnika,  predsedniku države Borutu Pahorju pa je podarila knjigo ODSEVI SREBRNEGA ČASA, ki jo je letos izdal CENTER ZA UPRAVLJANJE Z IDRIJSKO DEDIŠČINO.